Reklama

Microsoft Word dla iPhone

 • Płatność
 • Po Polski
 • V 2.69
 • 3.7

 • (160)

Recenzja Softonic

Dokumenty Microsoft Office nareszcie na iPadzie!

Jeżeli brakowało Ci rozwiązań Microsoft Office na Twoim iPadzie, to już nie musisz się martwić. Microsoft przygotował dla Ciebie mobilne aplikacje Twoich ulubionych programów, czyli Word, Excel i PowerPoint. Wszystkie dostępne są oczywiście na iPada.

Co ważne, zamiast kopiować rozwiązania z iPhone'a, firma stworzyła aplikacje dla swoich biurowych programów specjalnie przeznaczone dla iPada.

Jest jednak mały haczyk. Aby móc tworzyć i edytować dokumenty, musisz mieć subskrypcję w usłudze Office 365. Darmowa wersja aplikacji pozwala tylko na przeglądanie istniejących dokumentów. Jeżeli jednak chcesz koniecznie wypróbować mobilny pakiet Microsoft, to pierwszy miesiąc subskrypcji jest za darmo - na próbę.

Trzeba się go nauczyć

Microsoft Word to doskonały program na PC do tworzenia dokumentów. Jest to rozbudowane, potężne narzędzie, które wciąż nie znalazło godnego konkurenta. To, czym różni się Microsoft Word for iPad od swojej desktopowej wersji, to fakt, że funkcje, które wcześniej obsługiwało się myszką zostały dopasowane do obsługi za pomocą dotyku.

Jeżeli wcześniej korzystaliście z Microsoft Word, to obsługa jego mobilnej wersji na iPadzie nie będzie stanowić problemu. Microsoft Word for iPad posiada wszystkie najważniejsze funkcje, taki jak tworzenie dokumentów z wykorzystaniem szablonów, narzędzia do edycji i możliwość zapisywania dokumentów na iPadzie lub w OneDrive. Jednak aplikacja nie przenosi wszystkich narzędzi znanych z desktopowej wersji.

Nawigacja za pomocą dotyku nie jest w pełni precyzyjna

Tworzenie dokumentów czy edytowanie tekstu w Microsoft Word for iPad jest proste. Nieco gorzej jest z wykorzystywaniem bardziej zaawansowanych funkcji. Dodatkowo, choć wpisywanie tekstu za pomocą wirtualnej klawiatury jest dość łatwe, to należy się do niej przyzwyczaić, aby pisać naprawdę szybko.

Wstawianie i przenoszenie zdjęć i obrazków w Microsoft Word for iPad jest dość problematyczne. Przede wszystkim dlatego, że najpierw należy mieć już coś napisane w dokumencie, nim się je doda do niego. W przeciwnym przypadku trudno jest potem dopasować tekst do obrazu. Pojawiają się też pewne problemy z wyrównywaniem obrazka względem tekstu. Aplikacja importuje zdjęcia prosto z naszych albumów na iPadzie.

Jako narzędzie, aplikacja nie do końca sprawdza się w tworzeniu pełnych dokumentów. Funkcje edycji tekstu działają całkiem nieźle, ale jeżeli chodzi o zdjęcia, to chyba lepiej wstawiać je w wersji desktopowej wykorzystując do tego myszkę.

Jedną z dużych zalet Microsoft Word for iPad są opcje dzielenia się i współtworzenia dokumentów w czasie rzeczywistym. Również integracja z OneDrive jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niej, po wyjściu z dokumentu aplikacja po prostu zapisze wszystkie zmiany i je zsynchronizuje w chmurze. Niestety, wymóg posiadania subskrypcji w Office 365 sprawia, że aplikację można wykorzystać w pełni tylko po uprzednim zapłaceniu Microsoftowi odpowiedniej kwoty.

Dobre narzędzie, o ile masz Office 365

W darmowej wersji Microsoft Word for iPad pozwala tylko przeglądać i wyświetlać dokumenty. Nie można ich jednak edytować czy tworzyć.

Jeżeli posiadasz Office 365, to aplikacja sprawdzi się świetnie w roli narzędzia do szybkiej edycji tekstu. Wstawianie zdjęć i obrazów już nie jest tak intuicyjne, ale i z tym można sobie jakoś poradzić - przy odrobinie cierpliwości. Dla użytkownika korzystającego z funkcji edycji tekstu od czasu do czasu, różnica między Microsoft Word for iPad a Pages od Apple nie jest szczególnie duża. Ale jeżeli już posiadasz Office 365 to warto tę aplikację pobrać.

Oprócz naprawy drobnych usterek dodano możliwość drukowania dokumentów z poziomu Worda.

Zmiany

 • Oprócz naprawy drobnych usterek dodano możliwość drukowania dokumentów z poziomu Worda.

Zalety

 • Dobre narzędzie do tworzenia pierwszych szkiców dokumentu
 • Synchronizacja z OneDrive
 • Współdzielenie i wspólne edytowanie dokumentów
 • Wszystkie najważniejsze funkcje są dostępne

Wady

 • Bez subskrypcji aplikacja może tylko wyświetlać dokumenty
 • B ez Office 365 wszystkie funkcje edycji są zblokowane
 • Edytowanie zdjęć bywa irytujące

Jest równiez dostepny na inne platformy

Program jest dostępny w innych językach


Microsoft Word dla iPhone

 • Płatność
 • Po Polski
 • V 2.69
 • 3.7

 • (160)

Opinie użytkowników o Microsoft Word

Czy próbowałeś Microsoft Word? Bądź pierwszy zostawić swoją opinię!


Reklama

Przeglądaj aplikacje

Reklama

Przepisy dotyczące korzystania z tego oprogramowania różnią się w zależności od kraju. Nie zachęcamy do korzystania z tego programu ani nie akceptujemy go, jeśli narusza on prawo. Softonic może otrzymać wynagrodzienie, jeśli klikniesz lub kupisz produkty przedstawione tutaj.